Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків зветає увагу платників на правильність заповнення реквізитів в платіжних документах. Неправильне заповнення платіжного документа призводить до несвоєчасного зарахування платежів до бюджету.
Сплату податкових зобов’язань до бюджету регламентує наказ МФУ від 24.07.2015 № 666 (зі змінами) «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на не бюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок» (далі – Порядок).
У разі сплати податкового боргу або заборгованості з єдиного внеску (ЄВ), під час заповнення банківських розрахункових документів у реквізитах у полі «Призначення платежу», платники податків мають зазначати код виду сплати «140» - надходження до бюджету у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки.
Зокрема, згідно з п. 1 Порядку реквізит «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
- поле №1 – друкується службовий код (знак) «*»;
- поле №2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («140» – надходження до бюджету у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки);
- поле №3 – друкується розділовий знак «;» та податковий номер платника податків;
- поле №4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі (бажано вказувати в цьому полі контактний (мобільний) телефон для оперативного вирішення питань, які можуть виникати в процесі зарахування платежів);
- у полі №5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
- у полі №6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
- у полі №7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.
Про наявність чи відсутність податкового боргу платники податків також можуть дізнатись скориставшись персональним Електронним кабінетом в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога». Вхід до кабінету здійснюється за посиланням:
https://cabinet.tax.gov.ua.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»