Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова амністія. Як подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію?

, опубліковано 29 жовтня 2021 о 17:24

Про процедуру (алгоритм) подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації виданню «Харьковские известия» розповів заступник начальника Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Валерій Любічев

 

Відповідно до вимог Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, у період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування, а саме з 01.09.2021 до 01.09.2022 року, має право добровільно подати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію  в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Форма Декларації та Порядок подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2021 № 439.

 «Хочу звернути увагу, що Декларація подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі через офіційний вебпортал ДПС», - відмітив Валерій Любічев.

 Платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право, зокрема, подавати звітність в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.

 Алгоритм дій декларанта складає лише сім послідовних пунктів.

Пункт1. Необхідно увійти до Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Вхід до приватної частини Електронного кабiнету через офіційний вебпортал ДПС ініціюється користувачем кнопкою «Вхід» у правому кутку верхньої горизонтальної навігаційної панелі.

При цьому доступ до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Інформація щодо порядку отримання КЕП у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС) розміщена на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (www.acskidd.gov.ua) за посиланням: Головна/«Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО».

Для входу до приватної частини Електронного кабiнету користувачу необхідно в полі «Оберіть АЦСК» обрати АЦСК, що сертифікував цей ключ, відкрити файл ключа кнопкою «Обрати», ввести пароль ключа у полі «Пароль захисту ключа», та натиснути кнопку «Зчитати». Кнопка «Увійти» активується після зчитування даних сертифікату ключа;

Пункт 2. Обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація» та натиснути кнопку «Створити»;

Пункт 3. У запропонованій формі Декларації персональні дані підтягуються автоматично, але їх потрібно перевірити, та у разі наявності в таких даних помилок – виправити їх;

Пункт 4. Заповнити необхідні розділи та поля Декларації. При цьому для заповнення інформації щодо вартості активів у розд. III – IX Декларації необхідно скористатися кнопкою «+»;

Пункт 5. Після того, як всі дані внесені, зберегти Декларацію шляхом натискання кнопок «Зберегти» та «Закрити»;

Пункт 6. Виділити рядок із створеною Декларацією, натиснути кнопку «Підписати» та підписати за допомогою КЕП (у спливаючому вікні здійснити дії аналогічно для входу до приватної частини Електронного кабінету) натиснути «Підписати»;

Пункт 7. Виділити рядок із підписаною Декларацією та натиснути кнопку «Відправити».

Для приєднання до Декларації сканованих копій документів, що підтверджують витрати на придбання активів, необхідно в кінці Декларації проставити позначку «відмітка про наявність додатків» та у розділі «Додатки» заповнити поля щодо основних реквізитів документів, що додаються. При цьому кожен документ має бути збережений в окремому додатку. Для збереження сканованого документа необхідно натиснути кнопку «Зберегти».

Для перегляду відправленої Декларації необхідно зайти в меню «Перегляд звітності» розділу «Додатково» Електронного кабінету.

При цьому, слід зазначити, що відомості, які містяться у відповідних одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його посадовими особами без письмової згоди декларанта, крім окремих випадків, прямо передбачених законами або за рішенням суду.

«Одноразове добровільне декларування сьогодні відкриває двері можливостей, щоб рухатись далі вже завтра. Скористайтесь наданою можливістю!», - зазначив Валерій Любічев.

https://izvestia.kharkov.ua/obshchestvo/kak-podat-odnorazovuju-specialnuju-dobrovolnuju-deklaraciju-razjasnenie-nalogovoj/