Північне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Для нерезидентів – надавачів електронних послуг фізичним особам розроблено спрощену декларацію з ПДВ

, опубліковано 13 вересня 2021 о 17:33

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що 2 липня набрав чинності (за винятком кількох норм) Закон України від 03.06.2021 р. №1525-IX щодо оподаткування електронних послуг нерезидентів. Після цього іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. Крім того, нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі.

У зв’язку з цим, ДПС України розроблено та оприлюднено проєкт наказу Мінфіну (завантажити), яким буде затверджено:

  • форму спрощеної податкової декларації з податку на додану вартість (завантажити);
  • форму уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість до спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (завантажити);
  • Порядок заповнення і подання спрощеної податкової звітності з податку на додану вартість (завантажити).

Останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається першим днем кварталу, в якому анульовано реєстрацію особи-нерезидента як платника ПДВ, та закінчується днем анулювання реєстрації особи нерезидента як платника ПДВ.

Особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ відповідно до п. 208-1.2 ПКУ, складає і подає декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, незалежно від того, чи здійснювалося нерезидентом протягом звітного (податкового) періоду постачання фізичним особам електронних послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Декларація подається особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник ПДВ, або представником нерезидента, якого електронно дистанційно ідентифіковано, у визначений у пункті 2 розділу II цього Порядку строк за формою, затвердженою на дату подання.

Декларація та уточнюючий розрахунок до неї заповнюються державною або англійською мовою.

Форми декларації та уточнюючого розрахунку розміщуються на спеціальному портальному рішенні для користувачів нерезидентів, які надають електронні послуги.

Усі показники у податковій звітності проставляються в іноземній валюті (євро або долар США), яку обрано при реєстрації платником податку та в якій сплачується податок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій звітності.

У рядках розділу І податкової звітності, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Податкове зобов’язання, самостійно визначене особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник ПДВ, вважається узгодженим з дня подання декларації до контролюючого органу і не може бути оскаржене платником податку в адміністративному або судовому порядку.

Після подання декларації за звітний (податковий) період особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий саме період подати звітну нову декларацію з виправленими показниками.

У разі затвердження цей наказ набере чинності з 1 січня 2022 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. А поки що зауваження та пропозиції до проєкту приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС (тобто до 10.10.2021 р.) за адресами:

  • Державна податкова служба України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Департамент методології, e-mail: l.kolianovska@tax.gov.ua;
  • Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail: infomf@minfin.gov.ua;
  • Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@drps.gov.ua.