Північне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Рядок «032» Розрахунку та додатка 4ДФ. На що звернути увагу платникам?

, опубліковано 05 серпня 2021 о 17:30

  Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що згідно з п. 1 розд. ІІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773) (далі – Порядок), якщо Розрахунок подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ, то у рядку 032 заголовної частини Розрахунку зазначається код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – Кодифікатор) за місцезнаходженням відокремленого підрозділу платника податку.

  Разом з тим, у рядку 032 додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – Додаток 4ДФ) до Розрахунку, який подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ зазначається код за Кодифікатором за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу (п.п. 1 п. 4 розд. IV Порядку).
     Згідно з наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290 «Про затвердження Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад» (в редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12.01.2021 № 3) складається з кодів та назв об’єктів, які розподілені на п’ять рівнів.
     1. «Перший рівень» – Автономна Республіка Крим, області, міста, що мають спеціальний статус;
     2. «Другий рівень» – райони в областях та Автономній Республіці Крим;
     3. «Третій рівень» – території територіальних громад в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим;
     4. «Четвертий рівень» – міста, селища міського типу, села, селища (населені пункти);
     5. «Додатковий рівень» – райони в містах (в тому числі, в містах, що мають спеціальний статус);
     6. «Категорія об’єкта», де:
     «О» – Автономна Республіка Крим, області;
     «К» – міста, що мають спеціальний статус;
    «Р» – райони в областях та Автономній Республіці Крим;
    «Н» – території територіальних громад (назви територіальних громад) в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим;
    «М» – міста;
    «Т» – селища міського типу;
    «С» – села;
    «Х» – селища;
    «В» – райони в містах.
    Отже, для заповнення рядка 032 «Код кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад» Додатка 4ДФ знаходимо в Кодифікаторі назву об’єкта (наприклад Харків), визначаємо категорію об’єкта «М» (місто), яке відповідає четвертому рівню, а саме UA 63120270010096107.