Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків відповідно до роз’яснень Національного агенства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) інформує про особливості визначення дати набуття права для заповнення Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
1. Про набуття права власності на частки у різний час
Якщо право власності на частки в одному об’єкті декларування набуте в різний час, у полі «Дата набуття права» необхідно зазначити останню дату набуття такого права суб’єктом декларування або членом його сім’ї (абз. 3 п. 9 розділу ІІІ Порядку № 449/21). Дата набуття права власності на частку третьою особою не зазначається.
2. Про перевагу права власності над правом користування
Якщо об’єкт належить суб’єкту декларування на праві власності (у тому числі спільної) та одночасно перебуває (перебував у звітному періоді) у володінні / користуванні членів сім’ї такого суб’єкта (або навпаки) незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право, у полях «Дата набуття права» необхідно зазначити дату набуття саме права власності (абз. 2 п. 9 розділу ІІІ Порядку № 449/21).
3. Про набуття права володіння / користування майном, яке належить третій особі
Якщо об’єкт перебуває у володінні / користуванні суб’єкта декларування та/або членів його сім’ї, але належить на праві власності третій особі, у полі «Дата набуття права» необхідно зазначити дату початку фактичного володіння або користування таким майном, якщо інше не визначено законом, договором або рішенням суду (абз. 4 п. 9 розділу ІІІ Порядку № 449/21).
4. Про дату набуття права, якщо особа не пам’ятає точної дати
Якщо суб’єкт декларування / член його сім’ї не пам’ятає точної дати набуття прав на майно, і водночас правовстановлюючих документів немає, а встановити цю дату з інших офіційних джерел неможливо, суб’єкт декларування може зазначити такою датою перше число відповідного місяця або 01 січня відповідного року.