Під час «гарячої лінії» з платниками податків завідувач сектору адміністрування ресурсних, місцевих податків і зборів Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Людмила Майорова надала відповіді на актуальні питання щодо декларування податкових зобов’язань з плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік.
Які особливості декларування податкових зобов’язань з плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2023 рік
За 2023 рік звітність з плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, подається за новими формами податкових декларацій, які затверджені наказами Міністерства фінансів України від 18.02.2022 р. № 83 та від 10.11.2022 р. № 371 відповідно.
Нові форми передбачають зазначення кодів за КАТОТТГ адміністративно-територіальних одиниць та адреси місць розташування об’єктів оподаткування, а також дати початку та припинення користування податковими пільгами.
Який код території територіальної громади за КАТОТТГ зазначається в податкових деклараціях з плати за землю та податку на нерухоме майно платниками, які обліковуються в Північному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з ВПП, за об’єкти оподаткування, що розташовані у місті Харкові
У податкових деклараціях зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовані об’єкти оподаткування.
Зокрема, великі платники податків зазначають код UA63120270000028556, що відповідає «Третьому рівню» Кодифікатора.
Чи застосовуються при декларуванні податкових зобов’язань за 2023 рік положення пп. 69.14 та 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України
Листом від 09.02.2023 р. № 11230-09-62/3885 Міністерство фінансів України повідомило Державну податкову службу України, що розроблений на виконання постанови КМУ № 1364 та затверджений Мінреінтеграції перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, не може застосовуватися для цілей оподаткування, оскільки згідно з Кодексом ключовою умовою можливості застосування платниками особливостей оподаткування є перелік територій, визначений саме Кабінетом міністрів України.
Таким чином, підстави для застосування положень пп. 69.14 та 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України наразі відсутні.
Яка величина коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується при декларуванні податкових зобов’язань з плати за землю у 2023 році у разі, якщо не отримано новий витяг про нормативну грошову оцінки земель
Державною службою статистики України визначено, що індекс споживчих цін по Україні за 2022 рік становить 126,6 %. Для цілей оподаткування платою за землю, у разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115. Водночас, для сільськогосподарських угідь – із значенням 100 відсотків.
Таким чином, величина коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок (крім сільськогосподарських угідь) – 1,15; для сільськогосподарських угідь – 1,0.