Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Онлайн - зустріч з бізнесом щодо порядку складання та подання податкової звітності та уточнюючих декларацій з екологічного податку

, опубліковано 07 травня 2024 о 15:52

В Північному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків проведено конференцію в онлайн-форматі з представниками великого бізнесу.

Темою зустрічі було обговорення  порядку складання та подання податкової звітності та уточнюючих декларацій з екологічного податку.

Начальник управління податкового адміністрування Світлана Красна    повідомила, що форма податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2022 за № 1052/27497, із змінами (далі – Декларація). Декларація містить додатки, що є її невід’ємною частиною, у яких платники екологічного податку декларують податкові зобов’язання за: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення – у додатку 1 до Декларації; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти – у додатку 2 до Декларації; розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання) – у додатку 3 до Декларації; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) – у додатку 4 до Декларації;  за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання – у додатку 5 до Декларації; тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк – у додатку 6 до Декларації. Звітним (податковим) періодом для обчислення податкових зобов’язань з екологічного податку є календарний квартал (п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України (далі – Податковий кодекс). Платники екологічного податку подають Декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів; за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії  строк – за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Завідувач сектору адміністрування ресурсних, місцевих податків і зборів Людмила Майорова звернула увагу платників на те, що податкові зобов’язання з екологічного податку обчислюються у додатках до Декларації за кожним видом та об’єктом оподаткування окремо. Вартісні показники Декларації та додатків до неї зазначаються у гривнях з копійками. При цьому величини податкових зобов’язань за звітний (податковий) період; податкових зобов’язань, що підлягають нарахуванню (зменшенню) за результатами виправлення помилок за попередні звітні (податкові) періоди; штрафу, визначені згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу, зазначаються у ряд. 4 Декларації, за:,

⁕ викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (додаток 1 до Декларації) у рядках 4.1, 4.1.1 4.1.2, 4.1.3;

⁕скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти (додаток 2 до Декларації) у рядках 4.2, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3;

⁕розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання) (додаток 3 до Декларації) у рядках 4.3, 4.3.1, 4.3.2, 4.3.3;

⁕ утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (додаток 4 до Декларації), утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання (додаток 5 до Декларації), тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (додаток 6 до Декларації) у рядках 4.4, 4.4.1, 4.4.2, 4.4.3.

 Під час онлайн-зустрічі податківці обговорили нюанси заповнення додатків до Декларації, відповіли на запитання учасників та надали практичні поради платникам.

Такі заходи допомагають швидко доводити до відома платників законодавчі зміни та бути постійно на інформаційному зв’язку з бізнесом.