Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Окремі питання щодо нарахування і сплати ЄСВ із зарплати українців, які проживають за межами України

, опубліковано 24 жовтня 2022 о 13:12

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» роботодавці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем) сплачують ЄСВ за найманих працівників із сум нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати та сум винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, мають право на добровільну сплату ЄСВ. Для цього потрібно укласти договір про добровільну участь на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою за межами України, не є базою нарахування ЄСВ. При цьому громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату ЄСВ.