Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи застосовуються штрафні санкції за неподання (несвоєчасне подання) до контролюючих органів банками або іншими фінансовими установами повідомлення про відкриття/закриття рахунків суб’єктами господарювання у період карантину?

, опубліковано 12 листопада 2021 о 17:14

      Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що відповідно до п. 69.2 ст. 69 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.
      У разі відкриття або закриття рахунка платника податків – банку, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, повідомлення надсилається в порядку, визначеному п. 69.2 ст. 69 ПКУ, лише в разі відкриття або закриття кореспондентського рахунка.
    У разі відкриття або закриття власного кореспондентського рахунка банки зобов’язані надіслати повідомлення до контролюючого органу, в якому обліковуються, в строки, визначені п. 69.2 ст. 69 ПКУ.
     Звіт про підзвітні рахунки подається виключно в електронній формі у форматі (стандарті), затвердженому в установленому законодавством порядку, з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» із змінами та доповненнями (п.п. 69.8.5 п. 69.8 ст. 69 ПКУ).
    Пунктом 118.1 ст. 118 ПКУ встановлено, що неподання банками або іншими фінансовими установами відповідним контролюючим органам в установлений п. 69.2 ст. 69 ПКУ строк повідомлення про відкриття або закриття рахунків платників податків – тягне за собою накладення штрафу у розмірі 680 грн. за кожний випадок неподання або затримки.
     Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» внесені зміни до ПКУ, зокрема, підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п. 52 прим. 1, згідно з яким за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за порушення, визначені п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
     Водночас, норми п. 52 прим. 1 ст. п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ розповсюджуються на штрафні санкції, що застосовуються до платників податків за порушення податкового законодавства.
     Таким чином, за неподання до контролюючих органів, у встановлений п. 69.2 ст. 69 ПКУ строк, банками або іншими фінансовими установами повідомлення про відкриття/закриття рахунків суб’єктами господарювання у періоді здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), застосовується штрафна санкція, передбачена п. 118.1 ст. 118 ПКУ, а саме штраф у розмірі 680 грн. за кожний випадок неподання або затримки.