Північне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

На соціальні потреби населення великим бізнесом сплачено понад 5 мільярдів гривень

, опубліковано 11 жовтня 2021 о 15:40

У січні - вересні 2021 року платники, які знаходяться на обслуговуванні в Північному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків, сплатили 5 млрд 158 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про це повідомила начальник Північного міжрегіонального управління Галина Феденко.

«У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 11,3%, або на 525 млн гривень», - зазначила керівник міжрегіонального управління.

Зокрема, протягом вересня 2021 року надходження цього внеску склали 596 млн гривень. Це на 84 млн гривень, або на 16,4% більше порівняно з вереснем минулого року, а також на 22 млн гривень, або на 3,8% перевищує надходження серпня поточного року.

«Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску, одночасно із зобов'язаннями зі сплати єдиного внеску, зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу)», - зауважила податківець.

Несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу, необхідного для призначення пенсій у майбутньому, адже періоди роботи зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок

«Тож своєчасне здійснення державою зобов’язань перед громадянами – виплата пенсій, заробітних плат, тощо – напряму залежить від наповнюваності соціальних фондів за рахунок єдиного внеску. У випадку його несплати, у держави бракує коштів для належних виплат, а громадяни позбавлені соціального захисту», - зазначила керівник Міжрегіонального управління.