Північне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Важливо !!! Для платників податку на прибуток – з 24 вересня 2021 року оновлено форму та порядок складання Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

, опубліковано 27 вересня 2021 о 15:04

Північне  міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків  звертає увагу, що Міністерство фінансів України Наказом від 27.08.2021 року №  484 «Про затвердження Змін до форми Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній та Порядку його складання», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.09.2021 за № 1236/36858 та опубліковано 24 вересня 2021 року,  врегульовано питання  та порядок заповнення певних граф. Найважливішими з них є наступні:

1. В оновленій формі не потрібно зазначати дані про суму сукупного консолідованого доходу міжнародної групи компаній (далі – МГК). Також виключено вимогу щодо надання інформації про обмінний курс, який застосовується платником податків при перерахунку валюти звітності МГК, відмінної від євро у євро.

Натомість впроваджено інший підхід, який передбачає інформування контролюючих органів про один з трьох інтервалів за сумою сукупного консолідованого доходу МГК у графі 11.1 форми (обов’язково проставляється один із трьох кодів – «UNC 901», «UNC 902» або «UNC 903»). Ці інтервали, фактично, визначають обсяг обов'язків платників податків щодо складання звітності з трансфертного ціноутворення за «трирівневою моделлю» (згідно з вимогами кроку 13 Плану Дій BEPS, які імплементовані у статті 39 Податкового Кодексу України).

2. Крім того, Наказом врегульоване питання заповнення граф Повідомлення про участь к МГК у випадку, коли платник податків є учасником МГК, іншим, ніж материнська компанія МГК, і при цьому – не уповноважений на подання Звіту в розрізі країн МГК. Для такої ситуації перелік кодів, доступних для заповнення у графі 10 доповнено новим кодом «CBC709».

Текст наказу опубліковано 24 вересня 2021 року в «Офіційному віснику України» № 74.

Детальніше за посиланням https://www.mof.gov.ua, https://www.kmu.gov.ua/news/minfin-onovleno-formu-ta-poryadok-skladannya-povidomlennya-pro-uchast-u-mizhnarodnij-grupi-kompanij

У зв’язку з зазначеним, Північне  міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків  повідомляє, що здійснено Оновлення M.E.Doc від 24.09.2021- Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній подається за формою J1800102.