Північне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Відбулися зміни об’єкта оподаткування – подайте повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленими даними

, опубліковано 07 липня 2021 о 19:02

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звертає увагу платників на необхідність подачі до контролюючих органів повідомлення за формою № 20-ОПП.

Податковий облік платника та подача повідомлення за ф. № 20-ОПП передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), відповідно до якої встановлено обов’язок платників податків стати на облік в органах державної податкової служби за місцезнаходженням юридичних осіб/відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи - для фізичних осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів,  пов’язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платники податків зобов’язані повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків (п.1.4 Порядку обліку платників податків і зборів (наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами та доповненнями).

Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття.

 У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

 Повідомлення за формою № 20-ОПП мають подавати всі платники податків – як юридичні, так і фізичні особи – підприємці у разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

 Об’єктами оподаткування або об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак, такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів ПКУ.

 Перевірити подані відомості про об’єкти можна в особистому кабінеті платника податків через Електронний кабінет.