Північне міжрегіональне управління ДПС
по роботі з великими платниками податків
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Заповнення акцизної накладної у разі заправленні транспорту підрядника пальним замовника

, опубліковано 06 липня 2021 о 13:26

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 N 729 (далі - Порядок).

Якщо пальне використовується для власного споживання шляхом заправлення за договором підряду (з дотриманням умов), то відповідно до п. 4 розділу II Порядку у верхній лівій частині акцизної накладної зазначаються:

- у полі "Коди операцій для складання в одному примірнику" - цифра "1" (власне споживання пального);

- у полі "Умови оподаткування" - ознака щодо умов оподаткування пального "0";

- у полі "Напрям використання" - напрям "0".

Вимога щодо заповнення рядка "Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання - неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки" (п. 32 розділу II Порядку) не стосується власного споживання пального.

В іншому випадку при реалізації у паливний бак транспортного засобу суб'єкта господарювання (неплатника акцизного податку) з акцизного складу пального за іншими договорами (відмінними від договору підряду) у акцизній накладній при заповненні наступних полів зазначають такі ознаки:

- "3" - реалізація пального суб'єкту господарювання - неплатнику - для поля "Коди операцій для складання в одному примірнику";

- "0" - оподатковується на загальних підставах - для поля "Умови оподаткування пального";

- "5" - реалізація пального у паливний бак транспортного засобу платника через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним - для поля "Напрям використання пального".

У такому випадку не заповнюють поле "Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання - неплатник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки".