Багатовікова історія нашого народу тісно пов’язана з вишиванками – впізнаваного у всьому світі українського вбрання.
А чи знаєте ви, що, за припущеннями вчених, сорочки почали виготовляти ще за часів Трипільської культури? Про це свідчать пам’ятки тієї доби.
Про історію, символіку та регіональні особливості українських вишиванок працівникам Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповіла завідувачка відділу етнографії Харківського історичного музею ім.М.Ф.Сумцова Олена Пантєлєй.
Так на терені України колір сорочки білий. Це загальнослов’янська традиція, яка прийшла до нас з глибокої давнини. Незважаючи на те, що у цілому українським вишивкам притаманні спільні ознаки, проте кожен регіон має свої відмінності як за формою, так і за способом виконання, сюжетним оздобленням, кольоровою гамою.
Для вишивки Слобожанщини, де в наслідок історичних обставин відобразилися загальні риси багатьох регіонів України, а особливо колишньої гетьманщини, характерні рослинні, геометризовані та геометричні орнаменти; вишивка червоними та червоно-чорними нитками, сполученням м’яких пастельних тонів, білим по білому (застосовуються різноманітні техніки виконання: лиштва, вирізування, солов’їні вічка, курячий брід, рушникові шви, хрестик, тамбурний шов тощо).
Завдяки цікавій доповіді та представленим вишиванкам - музейним експонатам (деяким з них майже двісті років), податківці дізналися про особливості крою та вишивки окремих регіонів, а також ще багато нового з історії вишиванок.
А на запитання зацікавлених присутніх досвідчений етнограф роз’яснила кожному, що означає вишитий на їх сорочках орнамент.