Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Онлайн-зустріч Податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації з податківцями та бізнесом

опубліковано 14 квітня 2021 о 19:38

Сьогодні відбулася онлайн-зустріч Податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) з Головним управлінням ДПС у Київській області. На зустріч були запрошені понад 70 представників бізнесу.

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків взяло участь у цьому заході. На онлайн-зустрічі були присутні: начальник управління податкового адміністрування підприємств (установ) відповідних галузей Світлана Красна, начальник відділу з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Альона Єфіменко та фахівці структурних підрозділів.

Під час зустрічі обговорювались питання щодо блокування податкових накладних, визначення ризикових сфер діяльності, серед яких торгівля та надання інших послуг.

Як зазначила у своїй промові менеджер податкового та митного комітету ЄБА Наталія Артемчук, великі платники податків стають заручниками ситуації, коли у їхніх контрагентів-постачальників блокуються податкові накладні, внаслідок чого вони не можуть віднести до податкового кредиту вже сплачені суми податку на додану вартість по таких податкових накладних.

Крім цього, розглядалось та обговорювалось питання щодо обсягу та змісту підтверджуючих документів для розблокування податкових накладних/розрахунків коригування.

Підбиваючи підсумки зустрічі платників податків запевнили, що робота  відповідних Комісій спрямована на забезпечення прозорого ведення діяльності СГД, а не її припинення. Податкова служба відкрита до спілкування та готова надати допомогу у вирішенні проблемних питань розблокування ПН/РК, а також врахуванні таблиць даних.

 

ДОВІДКОВО. Основні документи, які регламентують питання:

Податковий кодекс  України (із змінами та доповненнями) від 02.12.10 N 2755-VI 

Постанова КМУ від 11.12.19  N 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»

Наказ МФУ від 12.12.2019 N520 Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»