Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо поводження із службовою інформацією

, опубліковано 04 лютого 2025 о 12:26

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі - Сектор)  надає роз’яснення щодо діючих  норм законодавства України щодо поводження із службовою інформацією:

Закон України від 14.10.2014 №1700-VII  «Про запобігання корупції» (із змінами) (далі - Закон).

Сектор наголошує про неприпустимість скоєння корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень з боку працівників Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, не розголошення інформації яка стала їм відома під час здійснення службової діяльності та не використання її у приватних цілях

Норми  упередження незаконного використання інформації, що стала відома працівнику у зв’язку з виконанням службових повноважень: 

1.   ст.172-8 КУпроАП «Незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв’язку з виконанням службових повноважень»:

Незаконне розголошення або використання в інший спосіб особою у своїх інтересах інформації, яка стала їй відома у зв'язку з виконанням службових повноважень, -

тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Примітка. Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції";

2.   ст.361-2 ККУ  

«Стаття 361 2. Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації»: 

1. Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, - караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років. 

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.»).

Звертаємо увагу на неухильному дотриманні правил етичної поведінки, недопущенні у робочий та позаробочий час поведінки і вчинків, які можуть зашкодити інтересам ДПС, чи вплинути на репутацію самих працівників.

Також повідомляємо, що законодавець передбачив відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом: 

Дисциплінарна: Правилами етичної поведінки в органах Державної податкової служби, затвердженими наказом ДПС від 02.09.2019 року №52 (із змінами);

Адміністративна: КУпроАП ст.ст. 188-31, 188-39, 188-40;

Кримінальна: ст.ст. 182, 361, 361-2, 362, 363